Ovčí vlna

Zcela ručně zpracováváme vlnu z našich oveček. Ovečky si sami ostříháme, vlnu vypereme, vyčešeme a upředeme na kolovrátku. Část vlny ještě dále zpracováváme (na stavu, háčkem či pletacími jehlicemi).

Jak česance vlny a přadena, tak hotové výrobky pak nabízíme k prodeji.


Česká ovčí vlna je v nynější době víceméně odpadní záležitost. Téměř všechny dostupné vlněné výrobky či vlna pro výrobu těchto výrobků se dováží z Austrálie a Nového Zélandu. My jsme se rozhodli nabídnout alternativu těm, kteří mají zájem o vlnu jednak v České republice zpracovanou, jednak z místních oveček, těm, kteří chtějí snížit svou ekologickou stopu a podpořit místní zpracování produktů a aktivity šetrné k životnímu prostředí.

Nemáme merino ovečky, ale přesný opak - hrubovlnné původní valašky. Jejich vlna proto není vhodná na svetry, šály a jiné výrobky přiléhající na citlivé části těla. Má však jiné nesporné výhody - je velmi odolná, takže koberce, podložky, pracovní rukavice či papuče jsou opravdu nesmrtelné. Vlna nežmolkuje a je výrazně hřejivá. Pro citlivější osoby je možné oděvní výrobky podšít fleecem.


Vytvořte si webové stránky zdarma!